Dom jak z katalogu

 

Nawet mała przestrzeń (a nawet tym lepiej im mniejsza), może być uroczo przyozdobiona własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Rozpoczynając od darów natury – szyszki, patyki, mech, przez nieograniczoną możliwość modelowania papieru i kartonu do bardziej aromatycznych i smakowitych sposobów na proste dekoracje. Można w ten sposób wykonać ozdoby na okno, parapet, choinkę, komodę i kuchenną półkę. Wystarczy zaopatrzyć się w parę warsztatowych narzędzi typu nożyczki czy pistolet do kleju na gorąco a potem… gdzie tylko was poniesie fantazja.

img_20170107_172243

Eko wianek

Potrzebujemy sporą ilość twardych i suchych patyków  (dowolnej długości – można je połamać na mniejsze), tasiemki w wybranej kolorystyce, sznurka oraz  pistoletu z klejem na gorąco. Dodatki dowolne: szyszki, mech, sztuczne lub żywe kwiaty, gałąź świerku, drewniane lub kartonowe ozdoby.

  1. Na początek najlepiej narysować sobie szablon – ja wykorzystałam  koło – wtedy mamy pewność że wyjdzie równo;
  2. Układamy pierwszą warstwę patyczków, nie sklejamy ich, przyklejamy dopiero kolejną, którą układamy jak cegły – w połowie, grubość powinna być zależna od średnicy ( im mniejszy wianek tym mniej warstw).
  3. Pozostawić wianek w  bezpiecznym miejscu do wyschnięcia.
  4. Na koniec pozostaje już ozdobienie wianka ( wg własnej fantazji – można przykleić je w jednym miejscu lub dookoła ). Dowolne ozdoby w kolorystyce jaka psuje osobie, której chcemy ją podarować lub do naszych własnych apartamentów.

Choinkowe Anioły

imag2580-2

Potrzebny jest papier (wystarczy rysunkowy) jednokolorowy lub we wzory, klej, koraliki (pomponiki lub wcześniej wykonane, wysuszone i pomalowane kule z masy solnej), tasiemka lub sznurek, klej na gorąco lub taśma dwustronna.

  1. Dwie kartki w wymiarze A5 ( A4 jeśli chcemy większe) składany w harmonijkę wzdłuż długiej krawędzi;
  2. Sklejamy obie harmonijki do 2/3 wysokości ( najlepsza jest taśma dwustronna lub zwykły szkolny klej);
  3. Niesklejone fragmenty odginamy na zewnątrz tak by powstały skrzydła, przyklejamy je do boków;
  4. Z pomocą koralika, pomponika, kulki z masy solnej wykonujemy głowę anioła, można dodać gwiazdkę lub kokardkę zaraz pod głową, tak by tworzyła dodatkowy element dekoracyjny;
  5. Zawieszkę wykonujemy ze sznurka lub tasiemki,  dodatkowe elementy najlepiej przykleić  klejem na gorąco;

img_20170107_174826-2

INSPIRACJE

b4

Wykonany przez królową DIY -moją mamę – wianek na świąteczny stół. Wystarczyła patera na tort, gałązki żywego świerku, świeczki, drewniane gwiazdki, wstążka i sztuczna gałązka ostrokrzewu. Większość z tych produktów można znaleźć w każdym większym supermarkecie. Powodzenia !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s